O nas

Przedszkole

no_replace

Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Hippo zostało zaprojektowane tak, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i wygodę Wzorowe warunki lokalowe, własna kuchnia, nowoczesne, doskonałe wyposażone sale i przyjazna domowa atmosfera wywołają uśmiech na buzi każdego malucha i ułatwią proces adaptacyjny.

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.” – Janusz Korczak

Więcej

W przedszkolu Happy Hippo, lektor języka angielskiego towarzyszy dzieciom przez cały dzień. Uczestniczy w zajęciach, w zabawie w Przedszkolu i na dworze. Nauczyciel anglojęzyczny towarzyszy dzieciom podczas wycieczek, oraz jest obecny przy wydarzeniach okolicznościowych. Dzieci uczą się języka angielskiego szybko i bez wysiłku, w naturalny sposób przyswajając wiedzę.

W ramach edukacji wielokulturowej zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzi Native Speaker – nauczyciel pochodzący z Wenezueli. Oprócz języka na lekcjach nie brakuje zabaw z elementami kultury latynoamerykańskiej i hiszpańskiej.

Naszym nadrzędnym celem jest dobro dziecka. W przedszkolu Happy Hippo młody, wykwalifikowany zespół pedagogów zapewni dzieciom najlepszą opiekę. W atmosferze akceptacji i wzajemnego zaufania nauczymy dzieci kreatywności i samodzielności, będziemy wspierać naszych podopiecznych w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań. Nasi wychowawcy dobierają metody nauczania indywidualnie do potrzeb dziecka, tak by w najlepszy sposób pokierować jego potencjałem i zachęcić do działania i odkrywania otaczającego świata. Dołożymy starań aby każde dziecko czuło się ważne i docenione.

U nas nie ma miejsca na nudę.

W przedszkolu Happy Hippo organizujemy codziennie nowe i urozmaicone zajęcia edukacyjne, wycieczki tematyczne, oraz imprezy okolicznościowe. Nasze przedszkole odwiedzają liczni goście: aktorzy, muzycy, ludzie ciekawych zawodów. W Przedszkolu odbywają cyklicznie: spektakle teatralne, warsztaty przyrodnicze, koncerty edukacyjne. U nas każdy dzień jest nową przygodą

Kształtujemy u dzieci zachowania proekologiczne.

Oprócz wspólnej organizacji kącika przyrody angażujemy dzieci w uprawę pielęgnację warzyw i owoców Taka „zabawa” w ogrodnika jest dla dzieci dużą atrakcją, a jednocześnie uczy odpowiedzialności, oraz pomaga w utrwalaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

Przedszkolu Happy Hippo wyznajemy zasadę, że odpowiednia dieta i dobre proporcje aktywności fizycznej, odpoczynku i zabawy są receptą na zdrowie i uśmiech dziecka. Jadłospis stworzyliśmy na podstawie planu żywienia dla przedszkoli opracowanego przez Biuro Edukacji oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Zdrowe i lekkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni wyłącznie z naturalnych produktów.

Nasze przedszkole bierze udział w akcji Zdrowy Przedszkolak. www.zdrowyprzedszkolak.org

Nasze atuty

no_replace

Własna, zdrowa kuchnia

Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu, wyłącznie z naturalnych składników. Nie wykorzystujemy naczyń z tworzyw sztucznych – tylko szkło i ceramikę.

Więcej

Przedszkole uczestniczy w Programie „Zdrowy Przedszkolak”, który ma na celu propagowanie naturalnej diety w przedszkolu oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Naszym dzieciom zapewniamy cztery nielimitowane, zdrowe posiłki oraz przekąskę owocową. Uwzględniamy także potrzeby alergików.

Edukacja Językowa

Zajęcia w przedszkolu prowadzone są w systemie dwujęzycznym. Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli.

Więcej

Wychowawca realizuje podstawę programową w języku polskim a nauczyciel – anglista komunikuje się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim. W ramach edukacji wielokulturowej zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzi Native Speaker – nauczyciel pochodzący z Wenezueli. Oprócz języka na lekcjach nie brakuje zabaw z elementami kultury latynoamerykańskiej i hiszpańskiej.

Edukacja i Program Autorski

Realizujemy autorski program który stanowi rozszerzenie podstawy programowej MEN.

Więcej

Prowadzimy Liczne projekty związane z edukacją wielokulturową, nauką i sztuką, w ramach których podstawowe zajęcia dydaktyczne łączymy z atrakcyjną zabawą. Są to niepowtarzalne wydarzenia kulturalno-edukacyjne w których nasi wychowankowie biorą czynny udział. Współpracujemy również z wieloma firmami które prowadzą w naszym przedszkolu zajęcia przyrodnicze czy naukowo badawcze, realizują koncerty edukacyjne, wystawiają sztuki teatralne. To wszystko w połączeniu z bogatą ofertą zajęć tematycznych stanowi wyjątkowości naszego Przedszkola.

Nasze ostatnie projekty:

  • Projekt „Nasza kula ziemska”
  • Projekt „Mały Artysta – wychowanie przez sztukę”
  • Projekt „Z techniką za pan brat”
  • Projekt „W świecie zoologii”
  • Projekt „Gdy zostanę Naukowcem”

Bezpieczeństwo

Wejście na teren przedszkola zabezpieczone jest zamkiem kodowym, kamery w każdej sali.

Więcej

Rodzice mogą „odwiedzić” dziecko z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. System kamer rejestruje zdarzenia w salach i w ogrodzie z możliwością zdalnego podglądu.

Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Hippo nr 316, działa na podstawie wpisu do ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy. Lokal spełnia wymogi sanitarne oraz ochrony przeciw pożarowej zgodnie z normą ZL II.

Wszystkie materiały użyte do wykończenia wnętrz (jak np farby, kleje czy wykładziny) są atestowane (nietoksyczne i bezpieczne). Posiadamy również certyfikaty na meble i inne elementy wyposażenia. Naszą kuchnię wykonano w oparciu o projekt technologiczny zatwierdzony przez Sanepid.

Warunki Lokalowe

Nasze sale dydaktyczne są przestronne i doskonale wyposażone.

W łazienkach umywalki oraz toalety są dostosowane do potrzeb dzieci. Temperatura wody przy umywalkach dla dzieci regulowana jest centralnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy stałą temperaturę wody niezależnie od pozycji kurka w kranie, co eliminuje ryzyko oparzeń

Opieka Logopedy oraz Psychologa,

Wszystkie dzieci w naszym Przedszkolu objęte są stałą opieką Psychologa oraz Logopedy. Realizujemy również zajęcia indywidualne.

Nasz zespół

no_replace

Lokal

no_replace

Bezpieczeństwo i doskonałe warunki do nauki, zabawy i wypoczynku:

Więcej

Nasze sale dydaktyczne są przestronne i doskonale wyposażone.

W każdej Sali zainstalowane są kamery. Rodzice mają możliwość podglądania swoich pociech z dowolnego komputera z dostępem do Internetu.

Lokal spełnia wymogi sanitarne i zaprojektowany jest z myślą o najmłodszych.

W każdej łazience umywalki oraz toalety są dostosowane do potrzeb dzieci. Temperatura wody przy umywalkach dla dzieci regulowana jest centralnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy stałą temperaturę wody niezależnie od pozycji kurka w kranie, co eliminuje ryzyko oparzeń

Zdrowe i lekkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni wyłącznie z naturalnych produktów. Naszą kuchnie wykonano w oparciu o projekt technologiczny zatwierdzony przez Sanepid.

Wszystkie materiały użyte do wykończenia wnętrz (jak np farby, kleje czy wykładziny) są atestowane (nietoksyczne i bezpieczne). Posiadamy również certyfikaty na meble i inne elementy wyposażenia.