Loader
shape shape shape

O nas

Przedszkole Happy Hippo Żoliborz to nowoczesna placówka, która zapewnia dzieciom komfortowe warunki do nauki i zabawy. 

Najlepsi nauczyciele, przyjazna atmosfera oraz przestronne doskonale wyposażone sale ułatwią proces adaptacyjny i sprawią, że dzieci poczują się jak u siebie.

 

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność,
nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać
i powoli rozwijajmy jego umysł tak,
by samo wiedzieć chciało.” 

 

Janusz Korczak

 

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualne ponieważ każde dziecko ma inne potrzeby. Wychowawcy dbają o ciepłą, przyjazną atmosferę jednocześnie stawiają przed dziećmi ciekawe wyzwania które rozwijają umiejętności maluchów i zachęcają do poznawania świata. 

 

Edukacja językowa

W Happy Hippo Żoliborz każdą grupę prowadzi dwóch nauczycieli: Wychowawca i anglista. Nauczyciel języka angielskiego towarzyszy dzieciom przy każdej aktywności. Codzienny kontakt z językiem sprawia, że dzieci uczą się naturalnie i bez wysiłku.

Zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzone są przez Native Speakera pochodzącego z Wenezueli. Lekcje hiszpańskiego pełne są zabaw i ciekawostek przybliżających dzieciom kulturę latynoamerykańską.

 

 

 

Zrywamy z rutyną

Codziennie nowe, urozmaicone zajęcia edukacyjne, imprezy okolicznościowe i wycieczki tematyczne. Ciekawi goście, przedstawienia teatralne, koncerty edukacyjne czy warsztaty kulinarne. W naszym Przedszkolu każdy dzień pełen jest atrakcji i niespodzianek. 

 

 

Ekologia

Nasz program uwzględnia edukację ekologiczną ponieważ każdy z nas ma wpływ na przyszłość Ziemi. Realizujemy liczne zielone projekty i warsztaty ekologiczne. Ponadto dzieci dbają o przedszkolny ogródek warzywny. Ta zabawa uczy odpowiedzialności oraz utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe. 

 

 

 

Uczymy kompetencji społecznych

Inspirujemy do działania ponieważ chcemy aby dzieci były aktywne i samodzielne. Uczymy umiejętności zadawania pytań, szukania na nie odpowiedzi, niezależnego myślenia, wyciągania wniosków, a także podejmowania decyzji. To cechy, które są bardzo ważne zarówno u dzieci, jak i w późniejszych okresach życia człowieka. 

 

 

 

Kontakt ze sztuką

W ramach cyklicznych spotkań ze sztuką organizujemy spektakle teatralne i koncerty muzyczne. Wszystkie dzieci uczestniczą w warsztatach ceramicznych i malarskich. Rozwijamy pasje i talenty naszych przedszkolaków!

 

 

 

 

Sport to zdrowie

Staramy się zapewnić jak najwięcej okazji do aktywności fizycznej w Przedszkolu i na dworze. Równowaga pomiędzy zajęciami ruchowymi zabawą i odpoczynkiem to recepta na zdrowie.

 

 

Dlaczego Happy Hippo?

 

 

Angielski w systemie dwujęzycznym oraz hiszpański

Każdą grupę prowadzi dwóch nauczycieli – wychowawca i anglista. Program nauczania prowadzony jest równolegle w języku polskim i angielskim. W ramach czesnego dzieci uczą się również języka hiszpańskiego.  Lekcje prowadzi Native Speaker pochodzący z Wenezueli  dzięki temu lekcje pełne s są zabaw i ciekawostek z krajów Ameryki Łacińskiej. 

 

 

 

Program Autorski

Realizujemy program, który jest rozszerzeniem podstawy programowej MEN. Pracujemy metodą projektów. Każdy projekt to rodzaj zadania, które stawiane jest przed grupą dzieci. Sprostanie takiemu wyzwaniu sprawia każdemu dziecku satyfakcję a wiedza zdobyta w ten sposób przychodzi naturalnie i zostaje na długo. Inna ciekawą formą zajęć są organizowane przez nas cyklicznie liczne wydarzenia kulturalno-edukacyjne, w których nasi podopieczni biorą czynny udział jest to doskonały przykład nauki przez zabawę. Nie brakuje u nas zajęć naukowo-badawczych przyrodniczych czy muzycznych czy plastycznych organzowanych przez firmy zewnętrzne.

 

 

Bezpieczeństwo dzieci

W naszym Przedszkolu działa monitoring. W każdej sali znajdują się kamery do których Rodzice mają zdalny dostęp. Wejście do lokalu zabezpieczone jest kodem. Wszyscy nauczyciele są przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy. 

 

 

Wnętrza

Sale dydaktyczne w przedszkolu są przestronne, doświetlone oraz nowocześnie wyposażone. Przedszkole Happy Hippo to miejsce, które powstało z myślą o bezpieczeństwie i komforcie maluchów. Materiały wykorzystane do wykończenia wnętrz są atestowane.

 

 

 

 

.