Loader
shape shape shape

O nas

Przedszkole Happy Hippo Gocław stworzyliśmy by zapewnić dzieciom jak najlepsze otoczenie do nauki i zabawy. 

Doskonałe warunki lokalowe, własna kuchnia, świetnie wyposażone sale oraz magiczny ogórd z placem zabaw. A przede wszystkim przyjazna, ciepła atmosfera. Gwarantujemy uśmiech na buzi każdego malucha!

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność,
nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać
i powoli rozwijajmy jego umysł tak,
by samo wiedzieć chciało.” 

 

Janusz Korczak

 

Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby dziecka. Wychowawcy dbają o dobrą, przyjazną atmosferę. Dzięki temu maluchy kochają nasze Przedszkole. 

 

Edukacja językowa

Edukacja dwujęzyczna to stały kontakt z lektorem. Anglistka towarzyszy dzieciom we wszystkich codziennych zajęciach i zabawach. Dzięki takiej immersji językowej dzieci  uczą się języka.szybko i bez wysiłku

Języka hiszpańskiego uczy Native Speaker z Wenezueli, zajęcia przybliżają również kulturę latynoamerykańską i hiszpańską. 
 

 

 

Każde dziecko jest wyjątkowe

W Przedszkolu stawiamy przede wszystkim na dobro dziecka. Staramy się stworzyć atmosferę akceptacji oraz wzajemnego zaufania i szacunku. Nad maluchami czuwa wykwalifikowana kadra pedagogów. Nasz program zapewnia o harmonijny rozwój Dzieci. Uczymy kreatywności i samodzielności. Rozwijamy zdolności oraz zainteresowania naszych wychowanków. Metody nauczania dobieramy indywidualnie do potrzeb Dzieci. Rozwijamy potencjał każdego ucznia poprzez zachęcenie go do działania i odkrywania otaczającego świata. Dbamy by każdy nasz podopieczny czuł się doceniony i ważny. 

 

U nas nie ma miejsca na nudę.

W Happy Hippo nie ma miejsca na nudę a każdy dzień to nowa przygoda. Dbamy by zajęcia edukacyjne był urozmaicone. Cyklicznie organizujemy: spektakle teatralne, koncerty edukacyjne, warsztaty przyrodnicze czy kulinarne. Organizujemy wycieczki, wydarzenia okolicznościowe zapraszamy ciekawych gości.

 

 


Zachowania proekologiczne – kształtowane od najmłodszych lat

Edukacja ekologiczna zajmuje ważne miejsce w naszym programie nauczania. Dzieci uczą się, że ich działania mają wpływ na przyszłość planety. Wspólnie uprawiamy i pielęgnujemy ogródek warzywno-owocowy. Zabawa w ogrodnika uczy dzieci odpowiedzialności oraz utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe.

 

 

Budujemy kompetencje społeczne

Rozwijamy poczucie przynależności społecznej. Uczymy dzieci samodzielności i aktywności. Uczymy, jak zadawać pytania, szukać na nie odpowiedzi, wyciągać wnioski, myśleć niezależnie oraz podejmować decyzje. To cechy, które pomagają dzieciom wkraczać w wielki świat. 

 

 

 

Odkrywamy talenty

Organizujemy warsztaty teatralne, muzyczne, ceramiczne oraz malarstwo sztalugowe. Rozwijamy talenty i odkrywamy małych artystów. 

 

 

 

Zajęcia ruchowe dla dzieci

Dbamy o harmonijny rozwój a zatem właściwą proporcję między nauką, aktywnością fizyczną, odpoczynkiem i zabawą. W Przedszkolu Happy Hippo zapewniamy mnóstwo okazji do aktywności ruchowej na organizowanych zajęciach, podczas zabawy w przestronnych salach i w ogrodzie. 

 

Nasze atuty

 

Własna, zdrowa kuchnia

Własna kuchnia, zbilansowane posiłki

Stawiamy na domową, zdrową kuchnię. Gotujemy na miejscu z naturalnych składników. Nasze posiłki są zdrowe i urozmaicone. Przewidzieliśmy również diety indywidualne np. dla alergików. Zapewniamy cztery nielimitowane posiłki. Nasz sezonowy jadłospis stworzyliśmy na podstawie planu żywienia dla przedszkoli opracowanego przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.  
 

 

 

 

 

Nasz program realizujemy w systemie dwujęzycznym. Każdą grupę wraz z wychowawcą prowadzi anglista. Zadaniem wychowawcy jest realizacja podstawy programowej w języku polskim. Anglista pomaga w zajęciach ucząc angielskiego. Lekcje języka hiszpańskiego w ramach edukacji wielokulturowej prowadzi Native Speaker. Lekcje urozmaicone są również o zabawy z elementami kultury latynoamerykańskiej oraz hiszpańskiej. 

 


 

 

Program autorski jako rozszerzenie podstawy programowej

Realizowany w naszym przedszkolu autorski program jest rozszerzeniem podstawy programowej MEN.

W naszym przedszkolu realizujemy liczne projekty związanie z nauką o świecie, edukacją wielokulturową oraz sztuką. Pozwala to na połączenie podstawowych zajęć dydaktycznych i atrakcyjnej zabawy. Organizujemy m.in. wydarzenia kulturalno-edukacyjne, w których nasi podopieczni aktywnie uczestniczą. Nawiązaliśmy współpracę z firmami, które prowadzą w naszej placówce różnorodne zajęcia przyrodnicze i naukowo-badawcze, a także realizują koncerty edukacyjne oraz wystawiają sztuki teatralne. Dzięki bogatej bazie zajęć tematycznych możemy zaoferować naszym wychowankom wyjątkowe projekty. 

 

 

 

 

 

Projekty, które realizujemy w przedszkolu Happy Hippo: 

  • Projekt „Nasza kula ziemska”
  • Projekt „Mały Artysta – wychowanie przez sztukę”
  • Projekt „Z techniką za pan brat”
  • Projekt „W świecie zoologii”
  • Projekt „Gdy zostanę Naukowcem”

 

 

 

 

Bezpieczeństwo naszych podopiecznych

Rodzice, mogą w każdej chwili zdalnie zobaczyć, co słychać u ich dziecka. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu. W przedszkolu zastosowaliśmy system kamer, który rejestruje zdarzenia w salach. Drzwi zabezpieczone się domofonem oraz zamkiem kodowym. Mamy własny, ogrodzony plac zabaw.

 

Wnętrza naszego Przedszkola

Dysponujemy przestronnymi i świetnie wyposażonymi salami dydaktycznymi. 
Przedszkole Happy Hippo Gocław zostało stworzone z myślą o zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa oraz wygody. Sale są przestronne i dobrze doświetlone Łazienki ostały dostosowane do potrzeb dzieci.

Kuchnia została wykonana zgodnie z projektem technologicznym zatwierdzonym przez Sanepid. Przygotowane w niej posiłki są zdrowe i lekkie, przyrządzane wyłącznie z naturalnych produktów. 

Materiały, które wykorzystano podczas wykończenia wnętrz, są nietoksyczne i bezpieczne, co potwierdzają stosowne atesty. W przypadku mebli i innych elementów wyposażenia posiadamy certyfikaty.