Loader
shape shape shape

Organizacja

Przedszkole Happy Hippo Gocław, czynne jest przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 do 18.00.

Mamy pięć grup dla dzieci od 2,5 do 6 lat. Zapisy prowadzimy przez cały rok, zapewniamy indywidualne zajęcia adaptacyjny dzięki którym dzieci szybko zaprzyjaźnią się z nauczycielami i rówieśnikami.

Nasz plan dnia zakłada harmonijny rozwój dziecka dla tego zachowuje idealne proporcje między nauką zabawą zajęciami ruchowymi.

photo

Plan dnia

Przed południem

7:00-8:30

Dzień dobry przedszkole

To czas swobodnej, twórczej aktywności dzieci. Maluchy oddają się zabawom integracyjnym, które inicjują samodzielnie lub są inspirowane przez wychowawców.
8:30-8:45

Ruch to zdrowie

Czas na zajęcia ruchowe, czyli m.in. zabawa przy muzyce wraz ze śpiewem, ćwiczenia zręcznościowe, gry zespołowe oraz gimnastyka ogólnorozwojowa. Podczas zajęć ruchowych stosujemy Pedagogikę Zabawy – Klanza, Kinezjologię edukacyjną dr Paula Denisona, Ruch Rozwijający W. Sherborne i Metodę Opowieści Ruchowej J.F. Thulina.
8:45-9:30

Śniadanie

9:30-10:30

Aktywnie poznajemy świat

Zajęcia programowe, które mają na celu realizację treści z zakresu wychowania przedszkolnego (mowa, śpiew, matematyka, plastyka, ćwiczenia gimnastyczne) m.in.: zajęcia terapeutyczne z logopedą, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z języka hiszpańskiego, gimnastyka korekcyjna, rytmika. Obserwowanie, eksperymentowanie i odkrywanie, a także zabawy badawcze i konstrukcyjno-techniczne, działania twórcze – kontakt ze sztuką, muzyką i literaturą.
10:30-11:30

Ogródkowe zabawy

Swobodna zabawa na powietrzu oraz aktywności ruchowe na przedszkolnym placu zabaw.

Po południu

11:30-12:30

Obiad - pierwsze danie

12:30-14:00

Odpoczynek

Młodsze dzieci w tym czasie śpią lub uczestniczą w zajęciach wyciszających (np. czytanie książek, słuchanie muzyki relaksacyjnej). Natomiast na starsze dzieci czekają: zajęcia edukacyjne indywidualne lub grupowe, zajęcia programowe, ćwiczenia ruchowe, rozwijanie talentów, zabawy zgodne z zainteresowaniami dzieci.
14:00-14:30

Obiad - drugie danie

14:30-16:00

Rozwijamy nasze pasje i talenty

Po południu dzieci uczestniczą w wybranych zajęciach warsztatowych ustalonych według tygodniowego harmonogramu. W wolnym czasie maluchy mogą korzystać z zabawy swobodnej. Latem zajęcia zazwyczaj odbywają się w ogrodzie.
16:00-16:30

Podwieczorek

16:30-17:30

Rozwijamy nasze pasje i talenty

Czas przeznaczony na twórczą, swobodną aktywność maluchów. Dzieci mogą się bawić, rysować, czytać książki oraz grać w gry planszowe. Maluchy uczestniczą w zabawach inspirowanych przez siebie lub też przez wychowawcę. To także czas na zajęcia rozwijające zmysły, spostrzegawczość, koncentrację oraz zajęcia warsztatowe m.in.: artystyczne czy origami.