Loader
shape shape shape

O nas

Przedszkole Happy Hippo Wawer to miejsce  przyjazne dzieciom. 

Wzorowe warunki lokalowe, własna kuchnia, piekny ogród z placem zabaw, nowoczesne, przestronne wnętrza i przyjazna, ciepła atmosfera wywołają uśmiech na buzi każdego malucha i ułatwią proces adaptacyjny.

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność,
nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać
i powoli rozwijajmy jego umysł tak,
by samo wiedzieć chciało.” 

 

Janusz Korczak

 

W naszym Przedszkolu wsłuchujemy się potrzeby dziecka. Celem wychowawców jest zapewnienie ciepłej, przyjaznej atmosfery aby codzienne wyzwania pozwoliły dzieciom czerpać przyjemność z poznawania świata.

 

 

Edukacja językowa

Wszystkie zajęcia odbywają się u nas w systemie dwujęzycznym. Anglista towarzyszy dzieciom przez cały dzień. Uczestniczy w zajęciach, w zabawie. Angielski staje się naturalnym językiem w komunikacji z nauczycielem. Dzieci uczą się szybko i bez wysiłku.

W ramach edukacji wielokulturowej zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzi Native Speaker – nauczyciel pochodzący z Wenezueli. Oprócz języka na lekcjach nie brakuje zabaw z elementami kultury latynoamerykańskiej i hiszpańskiej.

 

 

Każde dziecko jest wyjątkowe

Naszym nadrzędnym celem jest dobro dziecka. W przedszkolu Happy Hippo, wykwalifikowany zespół pedagogów zapewni dzieciom najlepszą opiekę. W atmosferze akceptacji i wzajemnego zaufania uczymy kreatywności i samodzielności, wspieramy naszych podopiecznych w rozwijaniu talentów i zainteresowań. Nasi wychowawcy dobierają metody nauczania indywidualnie do potrzeb dziecka, tak by w najlepszy sposób pokierować jego potencjałem, zachęcić do działania i odkrywania otaczającego świata. Dołożymy starań aby każde dziecko czuło się ważne i docenione. 

Codziennie organizujemy nowe, urozmaicone zajęcia edukacyjne, jeździmy na wycieczki tematyczne, urządzamy imprezy okolicznościowe. Zapraszamy do nas strażaków, policjantów, aktorów i muzyków. W Przedszkolu odbywają cyklicznie: spektakle teatralne, warsztaty przyrodnicze, koncerty edukacyjne. U nas każdy dzień jest nową przygodą

 

 

 

Ekologia

Uczymy dzieci jak ważne jest dbacie o środowisko i że nawet najmniejsze działania proekologiczne mają wpływ na przyszłość ziemi. Uprawiamy i pielęgnujemy warzywa i owoce. Taka zabawa w jest dla dzieci dużą atrakcją, a jednocześnie uczy odpowiedzialności, oraz pomaga w utrwalaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

 

 

 

Kształtujemy kompetencje społeczne

Tworzymy w śród dzieci poczucie przynależności społecznej. Dbamy, aby nasi podopieczni byli aktywni, samodzielni. Budujemy umiejętność zadawania pytań, samodzielnego poszukiwania odpowiedzi, wyciągania wniosków, niezależnego myślenia i podejmowania decyzji. Dzięki takim cechom mały człowiek zdobędzie wielki świat.
 

 

Rozwijamy zdolności twórcze

Staramy się rozwijać w dzieciach wrażliwość na sztuki piękne poprzez warsztaty teatralne, muzyczne, ceramiczne oraz malarstwo sztalugowe. Rozwijamy talenty i odkrywamy małych artystów.

 

 

 


Ruch to zdrowie

W Przedszkolu Happy Hippo wyznajemy zasadę, że odpowiednia dieta i dobre proporcje aktywności fizycznej, odpoczynku i zabawy są receptą na zdrowie i uśmiech dziecka. Zapewniamy wiele okazji do aktywności ruchowej na zorganizowanych zajęciach, jak i w trakcie swobodnej zabawy w przestronnych salach, w przedszkolnym ogrodzie oraz w plenerze

 

Nasze atuty

 

Własna kuchnia, zbilansowane posiłki

Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu, wyłącznie z naturalnych składników. Nie wykorzystujemy naczyń z tworzyw sztucznych – tylko szkło i ceramikę.

Jadłospis stworzyliśmy na podstawie planu żywienia dla przedszkoli opracowanego przez Biuro Edukacji oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Zdrowe i lekkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni wyłącznie z naturalnych produktów.

Naszym przedszkolakom zapewniamy cztery nielimitowane, zdrowe posiłki oraz przekąskę owocową. Uwzględniamy także potrzeby alergików.

 

 

 

Edukacja Językowa

Zajęcia w przedszkolu prowadzone są w systemie dwujęzycznym. Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli.

Wychowawca realizuje podstawę programową w języku polskim a nauczyciel – anglista komunikuje się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim.
W ramach edukacji wielokulturowej zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzi Native Speaker – nauczyciel pochodzący z Wenezueli. Oprócz języka na lekcjach nie brakuje zabaw z elementami kultury latynoamerykańskiej i hiszpańskiej.

 


 

 

Program Autorski

  • Projekt „Nasza kula ziemska”
  • Projekt „Mały Artysta – wychowanie przez sztukę”
  • Projekt „Z techniką za pan brat”
  • Projekt „W świecie zoologii”
  • Projekt „Gdy zostanę Naukowcem”

 

 

 

 

Realizujemy autorski program, który stanowi rozszerzenie podstawy programowej MEN

Prowadzimy Liczne projekty związane z edukacją wielokulturową, nauką i sztuką, w ramach których podstawowe zajęcia dydaktyczne łączymy z atrakcyjną zabawą. Są to niepowtarzalne wydarzenia kulturalno-edukacyjne w których nasi wychowankowie biorą czynny udział. Współpracujemy również z wieloma firmami które prowadzą w naszym przedszkolu zajęcia przyrodnicze czy naukowo badawcze, realizują koncerty edukacyjne, wystawiają sztuki teatralne. To wszystko w połączeniu z bogatą ofertą zajęć tematycznych stanowi wyjątkowości naszego Przedszkola.

 

 

Wybrane projekty realizowanie w naszym Przedszkolu

 

Bezpieczeństwo

Rodzice mogą „odwiedzić” dziecko z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. System kamer rejestruje zdarzenia w salach i w ogrodzie z możliwością zdalnego podglądu.

Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Hippo nr 316, działa na podstawie wpisu do ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy. Lokal spełnia wymogi sanitarne oraz ochrony przeciw pożarowej zgodnie z normą ZL II.

Wszystkie materiały użyte do wykończenia wnętrz (jak np farby, kleje czy wykładziny) są atestowane (nietoksyczne i bezpieczne). Posiadamy również certyfikaty na meble i inne elementy wyposażenia. Naszą kuchnię wykonano w oparciu o projekt technologiczny zatwierdzony przez Sanepid.

 

Wnętrza Przedszkola

Nasze sale dydaktyczne są przestronne i doskonale wyposażone.

Przedszkole Happy Hippo Wawer zostało zaprojektowane tak, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i wygodę W łazienkach umywalki oraz toalety są dostosowane do potrzeb dzieci. Temperatura wody przy umywalkach dla dzieci regulowana jest centralnie. 

Zdrowe i lekkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni wyłącznie z naturalnych produktów. Naszą kuchnie wykonano w oparciu o projekt technologiczny zatwierdzony przez Sanepid.

Wszystkie materiały użyte do wykończenia wnętrz (jak np farby, kleje czy wykładziny) są atestowane (nietoksyczne i bezpieczne). Posiadamy również certyfikaty na meble i inne elementy wyposażenia.